Защо едни от най-известните хора в областта на технологиите забраняват на своите децата да използват електронни устройства
Някои хора познават цялата информационно-технологична индустрия до мозъка на костите си и разполагат с всяка джаджа, която поискат. Техните деца обаче често се оплакват, че не могат да използват устройствата толкова, колкото останалите на тяхната възраст. Искаме да разберем защо се случва това и какво е да си наследник на някой, който е изградил целия си бизнес върху развитието на информационните технологии.
1. Бил Гейтс - съосновател на Microsoft Corporation
Бил Гейтс има три деца. Те не трябва да използват смартфони и таблети, докато не навършат 14-годишна възраст. Според Гейтс, децата се оплакват, че не могат да имат същите устройства, с които техните връстници разполагат. Въпреки това, родителите са непреклонни.
Когато децата най-накрая получават своите устройства, семейството налага няколко правила за употреба:
- Джаджите могат да се използват само за домашна работа и разговори с приятели.
- Забранява се употребата на каквито и да е устройства по време на хранене или преди лягане.
- Родителите имат право да ограничат времето за достъп до джаджите.
2. Крис Андерсън - главен изпълнителен директор на 3D Robotics, компания за производство на дронове
Децата на Крис спазват няколко строги правила, които служат за минимизиране на времето за използване на електронни устройства. Според неговите думи, те се оплакват, че никой от приятелите им не следва подобни наредби. Въпреки това, Андерсън казва, че не иска децата да са зависими от джаджите и да страдат от промените, които те могат да окажат върху живота им.
3. Дик Костоло - бивш главен директор на Twitter
Дик решава да не ограничава времето, необходимо на неговите деца за употреба на устройствата. Въпреки това, той налага някои териториални граници. Децата могат да използват джаджите само в хола. Те нямат право да ги взимат с тях в леглото преди сън или в кухнята по време на хранене.
4. Алекс Константинопол - главен изпълнителен директор на OutCast Agency, един от най-големите информационно-технологични бизнес партньори в света
Алекс е стриктна относно употребата на устройства и всяко нещо, свързано с тях. Нейният най-малък син няма право да борави с тях през делничните дни. По-големите й деца могат да ги използват не повече от 30 минути дневно.
5. Евън Уилямс - основател на Twitter и съосновател на Pyra Labs, която разработи уеб приложението Blogger
Евън и неговата съпруга Сара имат двама сина. Нито един от тях не разполага с таблет. Вместо устройства, рафтовете в дома на Уилямс са пълни с книги. Според Евън, те могат да помогнат на момчетата да запълнят правилно свободното си време.
6. Стийв Джобс - бизнес магнат и съосновател на Apple Inc., NeXT и Pixar
Джобс разкрива, че не позволява на децата си да използват таблети. Според него те трябва да се научат да ценят повече комуникацията в реалния живот, отколкото тази в интернет пространството. Ето защо Джобс прекарва голяма част от времето си в разговори със своето семейство вечер или по време на вечеря.
Източник: www.brightside.me
Снимка: www.engenhariae.com.br
По статията работи: Маргарита Добрева
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ДИГИТАЛНА МЕРИТЕЛНА ЛЪЖИЦА
НовСТАТИЯТА е свързана към
- Здраво тяло
- За детето
- Зависимост към телефон и интернет: Разберете дали и вие сте пристрастени
- Мобилните телефони вредят на детското здраве и съня
- 22 идеи как да откъснем детето от телефона и компютъра
- Опасно ли е облъчването от мобилните устройства
- Екранното време може да забави развитието на деца между 2 и 4 години
- Спането пред телевизор или компютърен екран води до депресия
- Как дигиталните устройства повлияват здравето на очите и как да ги предпазим
- Екраните вредят на детския мозък, как да преодолеем негативния ефект
- Дългото време пред екран в детството води до намаляване на умствените способности
- Дигиталните устройства могат да нарушат развитието на речта при децата
Коментари към Защо едни от най-известните хора в областта на технологиите забраняват на своите децата да използват електронни устройства